Заміський будинок. Будівництво. Частина ІI. (Заливка бетону)

Вітаю! Сьогодні 11-й день робіт. Будівництво триваєЗаміський будинок виріс ще на 1 метр опалубки. Проведені всі необхідні підготовчі роботи. Сьогодні, протягом дня, повинні залити весь об’єм бетону: частково в землю (внутрішня стіна і виступ під еркер), решта в опалубку по наявному фундаменту в землі. Згідно проектних розрахунків 20-21м³. Перша заливка була запланована ще на четвер…

фундамент в опалубці

Фундамент в опалубці. Фінальний вигляд з гори.

фундамент в опалубці

Фундамент в опалубці. Фінальний вигляд з гори.

фундамент в опалубці

Фундамент в опалубці. Фінальний вигляд з гори.

План був такий:  Оскільки висота опалубки в найвищій точці складала приблизно 1,6-1,7м планували зранку залити першу машину – 7м³, за декілька годин бетон мав схопитися і утворити міцну основу для наступних 7м³ бетону, розпірні зусилля на опалубку мали би зменшитись. Об’єм останньої, третьої, машини мали визначити і замовити по факту. В середу на заводі мене попередили, що зранку машини не буде і ввечері теж, можуть тільки на обід. Вирішили замовити одну машину. Решта замовити в іншому місці. В четвер, зранку, подзвонили з заводу і сказали, що вже в обід не можуть, а можуть на ранок, тобто на вже і всі три машини одразу. Ми були не готові – тож відмовились, прийшлось напрягти знайомих і слава богу на п’ятницю мені пообіцяли три машини по такому графіку як нам підходило і за ту саму ціну. Домовились на 12:00. В останній день, перед заливкою, таки дотиснув майстрів, щоб засвердлили і забили арматуру в існуючий фундамент, додали сітку в місцях опирання коминів та загнули прути арматури на кутах щоб зв’язати між собою 6-ти метрові стержні між собою. Ще раз була почищена поверхня фундаменту від пилу і дерев’яної стружки за допомогою струменю води. Коли все було готово, поверхню старого фундаменту ще раз щільно зволожили для кращого щеплення з новим бетоном. Невеличкий Заміський будинок чекає на бетон для свого фундаменту. Майстри курять в тільку авто.

Арматурний каркас

Арматурний каркас у ферхній частині майбутнього фундаменту

фундамент в опалубці

Опалубка з деревяних дошок затягнута шпильками 10мм, та вязальним дротом у верхній частині.

Нарешті, до обіду, з запізненням на 1 годину, на горбочку, з з-за горизонту, з’явився перший “міксер”, що повільно сунув до нас по горбистій дорозі. Вільно розвернувшись на ділянці машина під’їхала до внутрішньої стіни,  звідки планували лити 1-шу порцію бетону. Майстер попереджав, що бетон має бути рідкий. Якщо приходить густий, він розбавляє його водою.  Після консультацій з конструктором та знайомими будівельниками, а також, розпитавши на заводі – замовили бетон М250 Р3.  Перша порція бетону вивалилась досить густою купкою. Майстер виліз на міксер і долив в бочку трохи води. Бетон добре перемішали і почали заливати знову. На цей раз він був більш пластичний і почав заповнювати відведену дня нього форму. Розумію, що додавання води не є правильним, але на момент заливки іншого варанту не було. В теорії, якщо в наслідок доливання води марка послабилась до М200 , у випадку будівництва невеликого будинку, таке послаблення не критичне. Адже, навіть марка М200 є задовільною, з хорошим запасом міцності. Задзвонив на завод і попросив зробити рідший бетон.

фундамент в опалубці

Заливка бетону в опалубку внутрішньої стіни.

фундамент в опалубці

“Бетончик”. Заливка бетону в опалубку внутрішньої стіни.

Приблизно за 2-2,5год приїхав 2-й “міксер”. Його підігнали в найнижчу частину фундаменту для заливки найвищої стіни фундаменту. Тут планували залити більшу частину “бочки”, решту (меншу) частину залити в верхню частину фундаменту. Там був влаштований саморобний ревізійний колодязь для води, його конструкція не передбачала рух транспорту по ньому, тож була небезпека що вантажівка його зруйнує (на щастя – минулось).  Бетон в 2-му “міксері” знову виявився надто густий, його знову розрідили водою. Перших два міксери були об’ємом 7,2 та 7,0м³. Після того як 2-га вантажівка почала відїжджати, майсти інтенсивно працювали лопатами і кельмою. Я, не гаючи часу, взявся визначати скільки ще бетону треба замовити. Два рази перевіривши вийшло до 4м³. Вирішили взяти з запасом 4,5м³.

2-й "міксер" прибув

2-й “міксер” прибув

Щасливий тесть

Щасливий тесть

Заливка нижньої частини фундаменту

Заливка нижньої частини фундаменту

Заливка нижньої частини фундаменту

Заливка нижньої частини фундаменту

Заливка верхньої частини фундаменту

Заливка верхньої частини фундаменту

Заливка верхньої частини фундаменту

Заливка верхньої частини фундамент

Коли я закінчив з підрахунками бетону, взявся накривати бетон плівкою там, де вже був виведений остаточний рівень. В деяких місцях бетон вже встиг потріскати. Останній, 3-й  “міксер” прибув десь 18:30-19:00. Його знову загнали в нижній кут, щоб долити найдальшу стінку, потім долили верх одної з внутрішніх стін і останню порцію дали в основну поперечну стіну, що розділяла весь фундамент на дві нерівні половини. Щойно залитий бетон теж був накритий плівкою. Залишками бетону підлили в’їзд до ділянки.  Завтра і післязавтра плануємо зволожити бетон за необхідності. З 13:00 до 20:00 було залито 18,4м³ бетону

Підсумок. За 11 р.д. було виконано наступні роботи:

  1. копання траншеї – 2,9м³
  2. чистка наявного фундаменту і влаштування в ньому анкерів з арматури
  3. влаштування опалубки з щитів з дерев’яних дощок – 83м2
  4. влаштування верхньої арматури у вигляді структурного каркасу, а також нижноьї (додаткової) арматури – 0,365т (∅10-408м.п.; ∅8-228м.п.)
  5. заливка бетону - 18,4м³

 

Бетон залитий в опалубку і накритий пливкою. Фінальне фото

Бетон залитий в опалубку і накритий пливкою. Фінальне фото

Бетон залитий в опалубку і накритий пливкою. "Квітка"

Бетон залитий в опалубку і накритий пливкою. “Квітка”